+421 948 065 776 info@twisk.sk

Prečo investovať do striebra?

Úvodná stránka Prečo investovať do striebra

Prečo investovať do striebra? 

Striebro, latinsky Argentum - Ag, má úžasné chemické a elektrotechnické vlastnosti, je tak kujné, že z neho možno vyrobiť niť, má antibakteriálne účinky a zo všetkých kovov má najväčšiu tepelnú a elektrickú vodivosť. Výborne odráža svetlo a jeho vplyvom tiež tmavne. To všetko ho predurčilo na využitie v lekárstve, optike i textilnom priemysle. Nájdeme ho v elektronike, v solárnych paneloch, batériách, využíva sa pri výrobe zrkadiel a nezaobišli sa bez neho fotografie a film. Väčšina striebra, ktoré sa vyťaží, je spracovaná práve v priemysle, pre investície ho zostáva iba 15%.

Až v posledných rokoch sa začína dbať na recykláciu produktov, v ktorých je použité striebro, do tejto doby sa ním v podstate plytvalo. Pre porovnanie - u zlata k niečomu podobnému takmer nedochádza -0 ak už sa výrobok zo zlata likviduje, tak sa zlato roztaví a je využité znova. Prečo teda zrazu dochádza k obratu aj u striebra, keď je oveľa lacnejšie ako zlato, ako už bolo vyššie spomenuté? Práve kvôli vysokému dopytu. Ťažiari nestíhajú uspokojiť dopyt, striebro sa v prírode ako čistý kov takmer nevyskytuje, vo väčšine baní, kde sa nachádza, je ťažené len ako vedľajší produkt, než pre ktorý je daná baňa primárne určená. Už v roku 1970 sa špekulovalo, že zásoby striebra budú do dvadsiatich rokov vyčerpané, to sa síce doteraz nestalo, avšak predpovede aj naďalej varujú, že striebro v nasledujúcich desaťročiach už nebude kde ťažiť.

Keď hovoríme, že sporiť do drahých kovov môže úplne každý, máme tým na mysli aj striebro. Vďaka jeho priaznivej cene sa unca striebra pohybuje v rozmedzí roka niekde medzi 30 - 40 EUR za 1oz. To je suma, ktorú si môže dovoliť takmer každý. Navyše treba povedať, že aj keď sa jedná o lacnejší kov než akým je zlato, môže v sume konečného zhodnotenia zlato niekoľko násobne prevýšiť. Cena striebra je totiž dlhodobo podhodnotená a tak cena môže len stúpať, nie klesať.

Dalo by sa povedať, že ani jeho cenové skoky nie sú tak veľké ako tomu býva u zlata. Striebro je jednoducho klasikou, na ktorú sa rozhodne oplatí staviť.

Ako najlepšie investovať do striebra? 

Môžete si vybrať, aký produkt vám pre nákup striebra bude najlepšie vyhovovať. 

  • Strieborné zliatky a tehly 

  • Investičné strieborné mince

  • Sporenie do striebra 

Rýchly kontakt

Školenie Ako INVESTOVAŤ DO STRIEBRA zdarma

Uvažujete o svojich investíciách a zvažujete investíciu do striebra, zlata alebo platiny? Než sa rozhodnete a než sa zídete s akýmkoľvek obchodníkom, získajte komplexné informácie o tom, čo investícia do drahých kovov obnáša. Od akej čiastky a akou formou je investícia do striebra vhodná. Ako by malo investičné striebro vyzerať a na čo si dať pri jeho nákupe pozor. Ponúkame školenie vo vašich regiónoch. Školenie nemá predajný charakter - tovar sa tu neobjednáva ani nepredáva. Prihlásiť sa môžete pomocou formulára.

Zistiť viac

PREČO INVESTOVAŤ DO STRIEBRA?

Investícia do striebra je skvelou príležitosťou pre drobných investorov. Na investíciu do striebra nemusíte vynakladať tisíce eur a napriek tomu svoje úspory spoľahlivo zhodnotíte. Napriek tomu, že striebro nie je oslobodené od DPH, je jeho potenciál veľký. Vzhľadom na súčasnú podhodnotenú cenu striebra sa za desať rokov môžete tešiť na zaujímavý zisk. Ak uvažujete o investícii do striebra, nie je dôležité či sú to investičné zliatky alebo investičné mince. Obe majú rovnakú hodnotu. Napriek tomu, vďaka nízkej cene striebra sa oplatí investovať do väčších gramáží, čím ešte lepšie optimalizujete nákupnú cenu za uncu.

Zistiť viac