+421 948 065 776 info@twisk.sk

Investičné striebro

Úvodná stránka Investičné striebro

Keď sa povie striebro, každý si okamžite predstaví šperky. Tento drahý kov je však svojím užitím natoľko univerzálny, že je doslova všade okolo nás. Napriek tak širokému využitiu a vysokému dopytu zostáva cena striebra priaznivejšia ako u zlata. To ale jedného dňa skončí.

Čo je investičné striebro? 

Investičné striebro sa od iného striebra odlišuje presnými parametrami, ktoré sú deklarované zlievárňou či mincovňou, ktorá konkrétne zliatky či mince vydala. Takéto striebro má v parametroch 999,9 / 1000 podielu rýdzeho striebra a je ho možné obchodovať podľa cien burzy ako investičné striebro.

Investičné strieborné zliatky a tehly

Investičné strieborné zliatky sú razené v gramážach 20g, 1oz, 50g, 100g, 250g a liatych strieborných tehlách 500g a 1000g. Strieborné zliatky sú razené a nesú monogram zlievárne, značku podielu rýdzeho striebra a ochranné evidenčné číslo. Zliatky sú zatavené do plastového obalu, na ktorom je označenie rovnakého číselného kódu ako na zliatku. Vďaka tomu je možné investičné striebro dobre a rýchlo zlikvidniť. Najmä, keď zliatok predávate rovnakej spoločnosti, ktorá vám zliatok predala a môže si jeho evidenčné číslo prekontrolovať spolu s faktúrou.

Investičné strieborné tehly sú už liate, ale majú úplne rovnaké označenia ako zliatky. Namiesto plastových obalov môžu byť len zabalené do obalu. Ten nepôsobí príliš vkusne, ale chráni striebro pred oxidáciou a je lepšie ho v ochrannom obale ponechať.

Strieborné mince 

Strieborné investičné mince 

Strieborné investičné mince majú rovnaké parametre ako investičné zliatky. Jediným rozdielom je ich dizajn. Investičné mince majú pekný dizajn a sú vhodné ako darček pre každú príležitosť. Najžiadanejšie investičné mince sú Philharmoniker, Australian Koala, Maple Leaf, US Eagle, China Panda. Vďaka výhodnej cene striebra sa strieborné investičné mince predávajú v gramáži 1oz. Strieborné investičné mince nemajú na rozdiel od pamätných strieborných mincí žiadnu zberateľskú hodnotu. Obchodujú sa čisto za cenu kovu, rovnako ako investičné zliatky.

Strieborné pamätné mince 

Inou kategóriou sú strieborné pamätné mince, ktoré sú v nákupe drahšie než mince investičné, ale ich hodnota je skôr zberateľská. U investície do pamätných mincí je potrebné si vybrať naozaj menšie emisie a zaujímavé témy, kde sa dá nárast očakávať. Vzhľadom k tomu, že striebro je dlhodobo podhodnotené, netreba sa obávať ani nákupu pamätných mincí. Aj v prípade, že by ich cena nijako významne nevzrástla, bude rasť ich hodnota z pohľadu drahého kovu.

Viac o strieborných pamätných minciach nájdete tu.

Rýchly kontakt

Školenie Ako INVESTOVAŤ DO STRIEBRA zdarma

Uvažujete o svojich investíciách a zvažujete investíciu do striebra, zlata alebo platiny? Než sa rozhodnete a než sa zídete s akýmkoľvek obchodníkom, získajte komplexné informácie o tom, čo investícia do drahých kovov obnáša. Od akej čiastky a akou formou je investícia do striebra vhodná. Ako by malo investičné striebro vyzerať a na čo si dať pri jeho nákupe pozor. Ponúkame školenie vo vašich regiónoch. Školenie nemá predajný charakter - tovar sa tu neobjednáva ani nepredáva. Prihlásiť sa môžete pomocou formulára.

Zistiť viac

PREČO INVESTOVAŤ DO STRIEBRA?

Investícia do striebra je skvelou príležitosťou pre drobných investorov. Na investíciu do striebra nemusíte vynakladať tisíce eur a napriek tomu svoje úspory spoľahlivo zhodnotíte. Napriek tomu, že striebro nie je oslobodené od DPH, je jeho potenciál veľký. Vzhľadom na súčasnú podhodnotenú cenu striebra sa za desať rokov môžete tešiť na zaujímavý zisk. Ak uvažujete o investícii do striebra, nie je dôležité či sú to investičné zliatky alebo investičné mince. Obe majú rovnakú hodnotu. Napriek tomu, vďaka nízkej cene striebra sa oplatí investovať do väčších gramáží, čím ešte lepšie optimalizujete nákupnú cenu za uncu.

Zistiť viac